+ Додати рецепт

Морква, цікаві факти з її історі

By Petro

04 Листопада 2022

Морква містить 87% води. Помаранчевий колір зумовлений ферментом бета-каротином, який, потрапляючи в організм, перетворюється на вітамін А. Цей вітамін дуже корисний для очей. Маленьким дітям дозволяється гризти моркву, щоб допомогти їм рости.

Щоб вітамін А добре засвоювався організмом, свіжу терту моркву слід вживати з сметаною. Страви з моркви благотворно впливають на травлення. Для грудних дітей морква сприяє збільшенню грудного молока. виробництва.

Походження моркви:

Стародавні греки і римляни також культивували моркву. Греки називали її «приносить любов» і вважали, що морква змушує чоловіків і жінок більше любити її.

Гіппократ рекомендував жінкам їсти моркву, щоб запобігти небажаній вагітності. Сучасні дослідження показали, що в цій теорії грецьких вчених є частка правди. Жінки займалися сексом. Якщо ви з’їсте моркву пізніше, ферменти в моркві можуть перешкодити зачаттю.

Той же Гіппократ винайшов суп – панацею від усіх хвороб з моркви, селери, кореня петрушки та цибулі-порею.

У Китаї, Японії та Індії морква культивується з 13 століття. У 16 столітті з’явилася сучасна помаранчева морква. Цей сорт був придуманий голландськими виноградарями на честь голландської королівської сім’ї.

В Англії помаранчева морква з’явилася за правління королеви Єлизавети I. Незабаром морква стала не тільки одним з найпоширеніших овочів, а й модним аксесуаром. Комунікабельні жінки використовували моркву для прикраси капелюхів.

У 1607 році морква була завезена в Північну Америку. У 1814 році Томас Джефферсон винайшов 18 видів моркви.

preview
18