+ Додати рецепт

Найкращі сири

By Petro

08 Листопада 2022

Сир – один з найпопулярніших молочних продуктів, який використовується в якості  закуски, так і в складі найрізноманітніших страв. При цьому деякі з нас не обмежуються покупкою звичайного російського сиру або улюбленого сиру – гурманів на світі безліч. Яким сирам вони віддають перевагу і що особливого?

Французький сир

М’який і ніжний сир, з чудовим вершковим смаком… Звичайно, Камамбер! Історія цього сиру овіяна багатьма легендами. Одна з них свідчить про те, що під час Французької революції добродушна норманська жінка, на ім’я Марі Гарель дала притулок ченцям, які тікали від постійних переслідувань. Саме цей чернець на знак подяки передав цій жінці рецепт чудового Камамбер. Фахівці вважають, що цей сир був винайдений у 1791 році нормандським фермером Марі Харрелл. Попри те, що зараз дізнатися правду практично неможливо, цей чудовий сир щасливо дійшов до наших днів. І сьогодні цей чудовий сир є ідеальним доповненням до вина, хліба або м’яса, а також активно використовується як самостійна закуска.

Не меншою популярністю у гурманів користується незрівнянний Рокфор. Це ще один чудовий французький сир, який заслужив репутацію справжнього делікатесу. Головною відмінною рисою цього вкрай незвичайного продукту є благородна цвіль, яка його покриває. Крім того, сир Рокфор може похвалитися злегка характерним пряним і солоним ароматом і злегка перцевим кольором і характерним смаком. Такий сир відмінно засвоюється організмом і містить корисні бактерії для кишківника. А рецептів різноманітних страв з цим корисним продуктом не злічити – пироги, запіканки та холодні закуски з додаванням рокфору вразять навіть найвибагливіших гурманів!

Сир з Італії

Одним з найяскравіших представників італійського сиру є Рікотта. Цей сир виготовляється із сироватки, що залишилася від виробництва всіх видів сиру. Сир Рікотта виготовляється як з коров’ячого, так і з козячого або овечого молока. З напрочуд приємною солодкістю, цей знежирений сир не тільки смакує, але й чудово підтримує вашу форму. Сир Рікотта особливо смачний у десертах. 

І, звісно, ​​не забудемо Моцарелу, популярний інгредієнт салату. Вперше згадуваний в одній з кулінарних книг 1570 року, цей м’який італійський сир виготовляється з молока буйволиць (хоча сьогодні можна знайти різноманітні сири Моцарелла, виготовлені з коров’ячого молока). Насправді Моцарела з’явилася набагато раніше – згідно з історичними відомостями, життя цьому сиру дали кочівники, які зберігали молоко в сухих шлунках різних тварин. Такий сир можна сміливо додавати не тільки в салати, але і в м’ясні страви, а також макарони та запіканки.

preview
29