+ Додати рецепт

Як і скільки варити картоплю

By Petro

07 Листопада 2022

З появою пароварок, мультиварок, мікрохвильових печей, фритюрниць та іншого обладнання картоплю можна готувати легко, смачно і швидко різними способами. Давайте покроково розглянемо процес приготування картоплі різними способами. Одним з найпопулярніших і універсальних способів приготування є відварна картопля.

Скільки по часу варити картоплю?

Цілу очищену картоплю відваріть 20-25 хвилин.

Картопля в мундирі вариться 25 хвилин.

Молодий ямс в однорідному вигляді вариться за 20 хвилин.

Варити в супі дрібно нарізану картоплю 12-15 хвилин.

Картоплю можна приготувати в мікрохвильовці за 10-12 хвилин.

Відваріть картоплю в пароварці (навіть цілком) 20-25 хвилин.

Час варіння картоплі залежить від її розміру. Чим більше бульби, тим довше час варіння. Чим довше ви варите бульби, тим повільніше закипає вода, тому більше часу потрібно для повного приготування.

Картоплю перед варінням необхідно помити. Радимо робити це щіткою або губкою під проточною холодною водою. Особливо ретельно слід мити картоплю, яка вариться зі шкіркою. Картоплю після миття відкинути на друшляк, щоб скла зайва вода, і викласти на рушник (підійде папір).

Картоплю потрібно помити та очистити від шкірки безпосередньо перед приготуванням, щоб вона не потемніла. Найбільшим недоліком картоплі є те, що її потрібно чистити. Для чищення картоплі можна використовувати звичайний ніж зі сталевим лезом, бажано, щоб лезо було такої ж довжини, як і ручка ножа. Звичайно, ніж повинен бути гострим. Чистити картоплю можна також картоплечисткою. Великі підприємства громадського харчування використовують для цих цілей електричні картоплечистки. Картоплю можна очищати у вигляді спіралей або поздовжніх смуг. Це ваш вибір і звичка. Слід очистити приблизно 2 мм шару. Після промивання кінчиком ножа викопайте очі. Ще раз промийте картоплю.

preview
18

Переглянь ще статті