+ Додати рецепт

Як виготовляють сир в Італії

By Petro

02 Листопада 2022

В Італії виробляють понад 400 видів сиру, це пов’язано з тим, що на смак і структуру сиру впливає не тільки спосіб виробництва, а й такі важливі параметри, як тваринна сировина, з якої виготовляється сир, і клімат, в якому він дозріває. Наприклад, північні регіони Італії (Валле-д’Аоста, П’ємонт, Лігурія, Ломбардія, Трентіно-Альто-Адідже, Фріулі-Венеція-Джулія,ВенеціятаЕмілія-Романья) придатні для випасу великої рогатої худоби, тому більшість сирів, виробленої на півночі, виготовляються з коров’ячого молока. У центральних( марки, Тоскана, Умбрія, Лаціо, Абруцці) та південних регіонів(Апулія, Кампанія, Базиліката, Калабрія, Сицилія, Сардинія) сири виробляються переважно з овечого, козячого та буйволячого молока.

Смак того чи іншого сиру залежить від низки факторів, про які вже було сказано. По-перше, що стосується типу використовуваного молока. По-друге, від регіону виробництва, від сезону, в який вона приготована і від часу дозрівання. Всі ці фактори є основними детермінантами смаку. Наприклад, літні та зимові сири мають різні аромати. Це пов’язано з тим, що тварини харчуються свіжою зеленню, а не сухими кормами. Крім того, чим довше витримується сир, тим гостріше і солоніше він смакує.

Багато італійських сирів найкраще смакують як самодостатні, але деякі сири краще використовувати для приготування страв. Однак більшість італійських сирів споживаються як у первинному, так і у вторинному вигляді. Однак, слід зазначити, що сири, які були перероблені для кулінарного використання, можуть значно втратити свої характеристики. Якщо ви дійсно хочете насолодитися смаком чудової, дозрілої робіоли, краще з’їсти її просто з хлібом, ніж готувати соус до пасти.

preview
20