+ Додати рецепт

Желе смачний десерт

By Petro

02 Листопада 2022

Желе – дуже смачний і напрочуд легкий десерт. Звичайно, можна купити напівфабрикати желе в магазині, розвести їх водою і потім охолодити. Однак, такі желе не можна порівнювати з домашніми. Навіть якщо домашні готуються довше, вони не тільки смачні, але й дуже корисні. Тому не варто відмовлятися від приготування в домашніх умовах.

Переваги желе

В домашніх умовах розкривається широкий спектр можливостей для фантазії не тільки з точки зору розміру та форми, але й з точки зору кольору, смаку та оздоблення. Крім таких звичних фруктових желе, можна приготувати желе зі сметани, молока або з фруктами.

Такі десерти, як желе, дуже прості в приготуванні. Ще однією перевагою приготування желе в домашніх умовах є те, що кількість використовуваних інгредієнтів можна контролювати. Особливо це стосується цукру.

Для приготування желе в домашніх умовах замість желатину можна використовувати пектин  або агар. Важливо відзначити, що агар, як правило, замочується на більш тривалий час перед приготуванням десерту..

Безумовно, оригінальний десерт оцінять як діти, так і дорослі. І ніщо не зрівняється з щирим компліментом від організаторів.

Основні інгредієнти.

Для приготування желе знадобиться желатин (на 1 л – близько 50 г), цукор, вода (або молоко, сироп чи сік) та свіжі фрукти чи ягоди. Для ароматизації додають лікер, вино, лимонну кислоту, цедру цитрусових та ванільний цукор.

Як приготувати кисіль

Щоб вийшло відмінне желе, желатин потрібно замочити в пристойній кількості води (вода повинна бути холодною!). Як тільки желатин набубнявіє (він набубнявіє приблизно через годину), злити зайву рідину і повільно влити желатин в киплячий сироп, постійно помішуючи. Желе готове, коли желатин повністю розчиниться. Розлити по формах і поставити в прохолодне місце для застигання.

Корисні рекомендації.

Коли прийшов час знімати каструлю з вогню, спочатку зачерпніть невелику кількість ложкою і засуньте її назад в каструлю з боку ложки. Якщо желе ще не утворилося, з ложки по краю впадуть дві великі краплі. Продовжуйте перевіряти готовність до тих пір, поки обидві краплі не об’єднаються в одну краплю в центрі ложки.

Якщо желе призначене для подальшого наповнення кондитерських борошняних виробів, його слід охолодити до в’язкого стану, а не до твердого, і отриману масу заливати у виріб у прохолодному місці.

При приготуванні листкового тіста слід давати час для повного схоплювання кожного шару.

Під час виймання застиглого желе з форми форму слід на кілька секунд помістити в гарячу воду, щоб максимально полегшити процес і уникнути пошкодження готового продукту. Будьте обережні, щоб на желе не потрапила гаряча вода.

preview
22